Pikieta Komitetu Koordynującego Dystrybutorów Oleju Opałowego

Już za dwie godziny przed siedzibą Naczelnego Sądu Administracyjnego rozpocznie się pikieta protestacyjna Komitetu Koordynującego Dystrybutorów Oleju Opałowego. Akcja będzie przebiegać pod hasłem: „Sądy gwarantem prawa, a nie dochodów budżetu” oraz „Sędziowie! Nie pozwólcie nas okradać”.

Protestujący wskazują, że od lat sprzedawcy oleju opałowego za najdrobniejsze uchybienia nękani są przez organy podatkowe horrendalnymi karami. Co więcej uczciwych przedsiębiorców traktuje się jak potencjalnych przestępców.

Jeśli taka sytuacja wciąż będzie miała miejsce tysiące przedsiębiorców wyląduje na bruku – alarmuje Sławomir Szymankiewicz, wiceprzewodniczący komitetu.

Mamy do czynienia z sytuacją, w której w przepisach nie ma wskazanych sankcji i jesteśmy karani bardzo wysokimi karami (800 proc. należnej akcyzy od oleju opałowego). Bronimy się przed sądem, przez trybunałem, ale trybunał uchyla się od odpowiedzi i wymyśla preteksty, że jest niekompetentny lub że pytania zostały już zadane – wskazuje Sławomir Szymankiewicz.

Komitet kierował już w tej sprawie skargi do sądów, premiera, parlamentu oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jednak, jak dotąd nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Branża skierowała również 5 skarg do TK, lecz żadna z nich do tej pory nie została rozpatrzona.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl