fot. flickr.com

Kolejny deszczowy dzień na północy i zachodzie kraju

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w zasięgu wyżów. Pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wielką Brytanią, Holandią i Skandynawią wraz z układami frontów atmosferycznych.

Pogodę w Polsce będzie kształtował niż przemieszczający się znad Niemiec nad północno zachodnią część kraju. Na północy znaczy się ciepły front atmosferyczny. Z zachodu będzie napływała ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadało.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na północy przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów – do 15 mm w Pomorskiem i Kujawsko-pomorskiem. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna od 12-14 st. na północy kraju, 15-18 st. w centrum, na zachodzie i Podhalu do 19-21 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, a w Tatrach i początkowo na wybrzeżu do 80 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem Podkarpacia oraz południowej części Małopolski i Lubelszczyzny wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 8-11 st. na Podhalu, północy, zachodzie i w centrum kraju do 12-15 st. na pozostałym terenie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju porywisty, na Podkarpaciu w porywach do 60 km/h, a w Tatrach do 90 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl