Kolejne przesłuchania ws. Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha dziś kolejnych świadków. Na pytania posłów będą odpowiadać Anna Kolmas i Sylwia Ciszewska, które pełniły kierownicze stanowiska w Departamencie Rynku Transportu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold, podkreślił, że  jednym z głównych tematów przesłuchania będą kwestie dotyczące wyjaśnienia wątku lotniczego i zainwestowania spółki Amber Gold w linie lotnicze OLT Express.

Jak to się stało, że firma Amber Gold zainwestowała gigantyczne środki w to przedsięwzięcie? Jak to się stało, że inne instytucje państwa pozwoliły na funkcjonowanie na rynku lotnictwa cywilnego przedsiębiorstwa, które znikąd pojawiło się na rynku, kupiło jeden z podmiotów, który był już praktycznie w stanie upadłości, doinwestowało i ten podmiot był w stanie zagrozić narodowemu przewoźnikowi lotniczemu, jakim jest LOT? Grupa OLT Express momentalnie, niczym domek z kart, się następnie rozpadła – powiedział Tomasz Rzymkowski.

Natomiast jutro komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha Zbigniewa Mączkę, byłego wiceprezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego ds. Transportu Lotniczego.

Firma Amber Gold powstała w 2009 r. Miała inwestować w złoto oraz inne kruszce. Kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. Likwidację ogłosiła w 2012 r. Ofiarą tzw. piramidy finansowej padło niemal 19 tys. klientów. Straty wyniosły blisko 851 mln zł.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl