Kolejne mieszkania w Jarocinie w ramach programu Mieszkanie plus gotowe do odbioru

W Jarocinie kolejne rodziny otrzymają dziś klucze do mieszkań z rządowego programu Mieszkanie plus. To już drugi etap takiej inwestycji na terenie tej gminy. W jego ramach z programu skorzysta 120 beneficjentów.

Nowe osiedle powstało przy ul. Siedlemińskiej. Ma charakter trzykondygnacyjnych szeregowców liczących po 6 mieszkań.

Dostępne są kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od ok. 36 do 55 metrów kwadratowych. Za czynsz lokatorzy zapłacą w nich 11 zł za metr.

Zainteresowanie programem Mieszkanie plus w całej Polsce jest ogromne. Rządowi zależy, by jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać, stąd wprowadzane ułatwienia – mówi wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

– Uruchomimy dzisiaj szybszą ścieżkę na grunty, które w tej chwili są trudne – pokolejowe, powojskowe, poprzemysłowe, rolne – tak, żeby budować taniej. Mieszkańcom nowych osiedli przygotowaliśmy program dopłat do czynszu tak, żeby nie było wątpliwości, że w ramach programu Mieszkanie plus mieszka się nie tylko funkcjonalnie, ładnie, ale również – z pomocą państwa – dużo taniej niż na rynku. Najważniejsze jest to, że ten program odpowiada na potrzeby tych osób, które do tej pory nie były zauważone przez rządzących, czyli pomiędzy tymi, którzy korzystają z rozwiązań socjalnych komunalnych, a tymi, którzy mogą kupić mieszkanie na rynku, a takich osób jest ok. 40 proc. – podkreśla Artur Soboń.

Gmina Jarocin jako pierwsza w Polsce wystartowała z inwestycjami w ramach programu Mieszkanie plus. Na jej terenie budowanych jest łącznie 366 mieszkań czynszowych. Do tej pory oddano już 96 w Siedleminie koło Jarocina.

Oprócz Jarocina klucze do mieszkań otrzymali też mieszkańcy Białej Podlaskiej. Wkrótce nowe lokale oddane zostaną także w Gdyni i Wałbrzychu.

Ponadto, jak zapowiada wiceminister Artur Soboń, uruchomione będą konkursy na duże projekty obejmujące osiedla nawet dla kilku tysięcy mieszkańców.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl