fot. PAP/Radek Pietruszka

Kolejne inwestycje drogowe w Polsce

Dziś podpisana została umowa na kompleksową dokumentację rozbudowy węzła A4 KrakówPołudnie. Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, liczy, że dokończenie odcinka drogi ekspresowej S7 nastąpi bez zbędnej zwłoki.

W poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na dokończenie odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do granic Krakowa. Oferty złożyło 6 oferentów. Teraz rozpocznie się sprawdzanie nadesłanych ofert.    Umowa z poprzednim wykonawcą została wypowiedziana w grudniu, ponieważ dotychczasowe tempo prac nie pozwoliłoby na zakończenie ich w uzgodnionym terminie

Zadanie objęte nowym przetargiem dotyczy odcinka S7 o długości ponad 18 km. Inwestycja przebiega po mocno zurbanizowanych terenach Krakowa.

Największym problemem na tej trasie są korki. To szczególnie uciążliwe w sezonie turystycznym – mówił minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

– Wszyscy kierowcy, którzy pokonują tę trasę, stają często przed problemem. Tutaj sprawa tyczy się środków budżetowych. To nie są ekstra pieniądze, ale to są te same środki, które pozwalają przebudowywać węzły drogowe i trudne do pokonania miejsca na drogach krajowych w całej Polsce – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Budowa drogi ekspresowej S7 biegnącej od granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim do Krakowa została podzielona na 4 odcinki realizacyjne. Najbliższe końca są prace pomiędzy Szczepanowicami i Widomą. Inwestycja powinna być gotowa jesienią.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj