fot. twitter.com/GA_PULAWY

Kolejne 200 tys. zł od Azotów Puławy na walkę z koronawirusem

Rada nadzorcza Grupy Azoty Puławy wyraziła zgodę na udzielenie 200 tys. zł darowizny na zwalczanie COVID-19. Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i laboratoryjnego dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie – poinformowała w środę spółka.

„Przekazaliśmy te środki za pośrednictwem Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, który zwrócił się do nas z taką prośbą. Było to formalnie najlepsze rozwiązanie w tym przypadku” – powiedział rzecznik Grupy Azoty Puławy Marek Sieprawski.

Prezes zarządu Grupy Azoty Puławy Anna Zarzycka-Rzepecka podkreśliła, że darowizna jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłoszone przez władze województwa, koordynujące w naszym regionie działania związane z pandemią koronawirusa.

„Cieszę się, że – jako spółka Skarbu Państwa, sumiennie wypełniająca swoją misję w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu – po raz kolejny mogliśmy pomóc w walce z zagrożeniem, które dotyka i dotyczy nas wszystkich” – powiedziała Anna Zarzycka-Rzepecka cytowana w komunikacie spółki.

Lubelski Sanepid jest już czwartą placówką, którą wesprze Grupa Azoty Puławy. W marcu na walkę z koronawirusem puławska spółka przeznaczyła 750 tys. zł. Środki te trafiły do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie oraz do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Po 750 tys. zł darowizn dla instytucji zwalczających epidemię koronawirusa przekazały też pozostałe trzy kluczowe spółki Grupy Azoty: Grupa Azoty SA, Grupa Azoty ZAK i Grupa Azoty ZCh Police. Środki zostały skierowane do szpitali i stacji sanitarno-epidemiologicznych w regionach działalności tych firm. Spółki Grupy Azoty użyczyły także placówkom służby zdrowia 40 samochodów służbowych do wykorzystania w działaniach na rzecz zwalczania koronawirusa, takich jak przewóz próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów. 10 z tych samochodów zostało rozdysponowanych w woj. lubelskim.

PAP

drukuj