fot. Julian Nyča, CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0

Kolejna tura polsko-czeskich rozmów ws. Turowa

W Pradze trwa kolejna tura rozmów polsko-czeskich w sprawie kopalni Turów. Negocjacje idą w dobrym kierunku, ale do porozumienia szybko nie dojdzie – mówił wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, na antenie Polskiego Radia.

Zeszłotygodniowe rozmowy w sprawie sporu wokół kopalni węgla brunatnego Turów nie przyniosły rozwiązania, choć padły konkretne propozycje. Dzisiaj rozmowy są kontynuowane.

 – Zależy nam na tym, aby rozwiązać spór. Strona czeska deklaruje chęć polubownego rozwiązania konfliktu i – tak jak to ustalił premier Mateusz Morawiecki z premierem Andriejem Babiszem w Brukseli – wycofania skargi z TSUE po zawarciu stosownego porozumienia – wskazał wicepremier Jacek Sasin.

Polska, jak zapewnił polityk, jest gotowa na wszelkie propozycje, aby rozwiązać konflikt.

– Myślę, że uda się doprowadzić do porozumienia z Czechami w sprawie Turowa, ale nie przewiduję, aby to nastąpiło bardzo szybko – podsumował szef resortu aktywów państwowych.

Powodem opóźnień, jak tłumaczył Jacek Sasin, jest kampania wyborcza trwająca w Czechach. Temat Turowa stał się jej częścią.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl