Kolejna rocznica katastrofy pod Szczekocinami

Minęły już trzy lata od tragicznej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Z tej okazji pod Ministerstwem Infrastruktury o godz. 11.00 rozpocznie się wiec, którego uczestnicy uczczą pamięć ofiar i zaprotestują także przeciwko bezczynności rządu ws. bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Organizatorem jest Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce. Ministerstwo zapewnia, że od 2011 roku stan i bezpieczeństwo na kolei znacznie się poprawiło.

Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, powiedział, że od Szczekocin stan polskich kolei uległ jedynie minimalnym zmianom.

Nadal na kolei dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Nie możemy doprosić się aktywności rządu w zmianach ustawy, które uregulują czas pracy – głównie maszynistów. Chodzi również o kwestie organizacji pracy, szczególnie na odcinkach linii kolejowych poddawanych modernizacji. Niestety, w tej sprawie wielokrotnie występowaliśmy do pani premier Bieńkowskiej, nowej pani minister Marii Wasiak, jak i bezskutecznie do pani premier. Dla przypomnienia, z odpowiednimi transparentami i zdjęciami z tej katastrofy, wybierzemy się dziś przed ministerstwo. Chcemy, ażeby ci, którzy sobie nie zdają sprawy, do czego mogą prowadzić ich zaniechania w kwestiach bezpieczeństwa, przypomnieli sobie o tym – dodał Leszek Miętek.

Do katastrofy w Chałupkach pod Szczekocinami doszło w sobotę wieczorem 3 marca 2012 r.

Pociąg relacji Warszawa-Kraków wjechał na tor, którym z naprzeciwka przemieszczał się pociąg relacji Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a ponad 157 odniosło obrażenia.

Od niedzieli w intencji ofiar katastrofy sprawowane są Msze św.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl