Związkowcy zapowiadają strajk w Przewozach Regionalnych

Związkowcy z Przewozów Regionalnych zapowiedzieli, że w nocy z 29 na 30 czerwca rozpoczną protest. Swoją decyzję uzasadniają tym, że rząd nie wdrożył w spółce planu ratunkowego i oddłużeniowego.

Będziemy protestować do skutku – zapowiada Leszek Miętek, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Strajk będzie obowiązywał całą spółkę. Pociągi po północy nie powinny wyjechać na trasę, natomiast te, które w tym czasie będą w trasie, dojadą do stacji docelowych. Strajk jest bezterminowy. Będzie trwał do skutku, czyli do przyjęcia i wdrożenia programu naprawczego dla spółki Przewozy Regionalne i zakończenia patologii, w której to właściciele niszczą powierzony majątek i doprowadzają do upadłości największego polskiego przewoźnika pasażerskiego kolejowego – powiedział Leszek Miętek.

Leszek Miętek alarmuje też, że zamiast uruchamianych pociągów budowane są struktury spółek wojewódzkich przez marszałków.

Pieniądze natomiast nie trafiają na rozwój kolei tylko przeznaczane są na zarządy i rady nadzorcze.

Szacuje się – jak wskazuje Leszek Miętek – że w ciągu ośmiu lat z oferty Przewozów Regionalnych zrezygnowało 24 mln podróżnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl