fot. twitter.com/Br_Nowak

KO chce odwołać małopolską kurator oświaty ze stanowiska

Posłowie Koalicji Obywatelskiej (KO) domagają się odwołania Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, z piastowanego przez nią urzędu. Politycy totalnej opozycji złożyli do wojewody wniosek w tej sprawie.

W ocenie parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, Barbara Nowak jest „szkodliwym kuratorem”. Ponadto padły oskarżenia o upolitycznianie placówek edukacyjnych. Co więcej, politycy KO wypowiedzi małopolskiej kurator, w których broni dzieci przed demoralizacją, uznają za homofobiczne.

Barbara Nowak nie zgadza się z argumentami posłów i uważa, że niszczą nie tylko jej wizerunek jako prywatnej osoby, ale także wizerunek stanowiska, jakim jest kurator oświaty.

Chciałoby się, by takich kuratorów było więcej – mówi Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki. Polityk wskazuje, że Barbara Nowak na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka, a także jest mocno związana z polską tradycją i patriotyzmem.

–  Dzieje się to w sytuacji, kiedy współcześnie w środowiskach liberalno-lewicowych na pierwszym planie stawia się bezideowość oraz niebezpieczne ideologie demoralizujące dziecko. Wydaje się, że posłowie prowadzą grę polityczną i nie baczą na to, co może się stać z przyszłością naszego narodu. Ci politycy składają kolejne wnioski o odwołanie pani Barbary Nowak. Jest to dla nas wyjątkowo cenna osoba oraz ważny urzędnik państwowy, który zawsze jest w stanie stanąć po stronie dziecka. Ponadto jest to osoba używająca prostego i jasnego języka – podkreśla wiceszef resortu edukacji i nauki.

Nie pierwszy raz małopolska kurator jest atakowana przez środowisko tzw. totalnej opozycji m.in. za to, że sprzeciwia się wchodzeniu do szkół organizacji demoralizujących dzieci i młodzież. Lewicowo–liberalni politycy krytykują też Barbarę Nowak za obronę tradycyjnych wartości, w tym rodziny i małżeństwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl