Kijów apeluje do ONZ

Parlament w Kijowie prosi ONZ o niezwłoczne zajęcie się sytuacją na Ukrainie. Apel ma związek z zajęciem przez wojska rosyjskie należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu.

Dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła Rosji w Bundestagu, że swoimi działaniami na Krymie narusza międzynarodową stabilność i stawia prawo silniejszego ponad siłę prawa.

Skrytykowała działania Rosji jako działanie według wzorów z XIX i XX wieku. „Integralność terytorialna Ukrainy nie może być przedmiotem negocjacji” –  zastrzegła Angela Merkel. Powiedziała, że w przypadku zastosowania dalszych sankcji będą ona bardzo bolesne dla Rosji.

Tymczasem, pełniący obowiązki ministra spraw zagranicznych Ukrainy Andrij Deszczyca nie wykluczył, że jego kraj może wystąpić z poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw. Jak podkreślił, nie reaguje ona na żądania Kijowa o zwołanie spotkania szefów MSZ w związku z kryzysem na Krymie. Wypowiedź Deszczycy przytoczyły dziś rosyjskie media.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl