fot. pixabay.com

Kiedy rząd otworzy polską gospodarkę?

Być może za miesiąc zniknie spora część ograniczeń gospodarki. Przybliżoną datę prognozuje prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera. To, jak długo potrwa lockdown, zależy od liczby nowych zakażeń i zaszczepionych osób.

Obecny lockdown obowiązuje do końca tego miesiąca. Coraz więcej przedsiębiorców otwiera swoje firmy takie jak restauracje czy hotele. Zwolenników zbiera akcja pod hasłem „góralskie veto”. Skoordynowaną akcję zapowiedzieli przedsiębiorcy w Toruniu, którzy zdecydowali się na ten krok, bo rządową pomoc oceniają jako niewystarczającą. Jednak jak się okazuje, już niebawem gospodarka ponownie może zostać otwarta.

– Nie potrafię podać dokładnej daty. Może być to luty, może być to marzec, może być to kwiecień. To jest wypadkowa wielu czynników. Zaczynamy już odmrażać – dzieci w klasach I-III wracają do szkoły. To jest pierwszy etap, zobaczymy, co będzie za chwileczkę. W optymistycznym scenariuszu gdzieś w połowie lutego będziemy bardzo blisko otwierania wszystkiego – powiedział profesor Andrzej Horban, doradca premiera do spraw COVID-19 na antenie Radia Zet.

To, kiedy zakończymy lockdown, zależy od dziennej liczby nowych przypadków koronawirusa oraz liczby zaszczepionych osób. Rząd podtrzymuje swoje obawy przed trzecią falę zakażeń i zwraca uwagę na liczbę zakażeń w Europie i krajach sąsiadujących z Polską.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl