KE czeka na odpowiedź Polski dot. opinii o samorządności

Komisja Europejska czeka na odpowiedź Polski dotyczącą opinii w sprawie praworządności – oświadczył rzecznik Komisji. Dodał, że KE przyjmuje też do wiadomości zapowiedzi, że polskie władze udzielą tej odpowiedzi, gdy będzie postęp w kierunku rozwiązania kryzysu.

Według rzecznika Komisja cieszy się, że polski rząd jest gotów kontynuować dialog na ten temat.

Rafał Bochenek, rzecznik rządu, zapewnił, że polskie władze będą chciały się odnieść do opinii, ale na razie trwają prace nad rozwiązaniem sporu o Trybunale Konstytucyjnym.

– Chcemy również uwzględnić bardziej zaawansowany etap pracy w polskim parlamencie i chcemy przedstawić konkret. Bo nie sztuka, abyśmy się wymieniali kolejnymi dokumentami  i przesyłali je sobie – Komisja nam, a my Komisji. Nam zależy na tym, aby zakończyć spór wokół Trybunału i rozwiązać kompleksowo tę sytuację. Myślę, że cel mamy wspólny, także po stronie Komisji Europejskiej powinno być w tej sprawie zrozumienie. Cały czas jesteśmy w roboczym kontakcie z Komisją Europejską i na bieżąco informujemy, jakie toczą się prace i jakie podejmowane działania. Na pewno, jeżeli ustawa powstanie w polskim parlamencie i wejdzie w życie, Komisja również natychmiast się o tym dowie – powiedział Rafał Bochenek.

W środę upłynął dwutygodniowy termin, w którym KE oczekiwała od polskiego rządu odpowiedzi na wysłaną 1 czerwca opinię dotyczącą kryzysu wokół TK.

Obecnie w polskim parlamencie procedowane są trzy projekty ustaw w tej spawie – autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz tzw. KOD-u.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl