fot. PAP/Darek Delmanowicz

W przyszłym tygodniu kolejne decyzje rządu dot. odmrażania gospodarki

W nadchodzącym tygodniu rząd ma podjąć decyzję, co dalej z odmrażaniem gospodarki. Drugi etap przewiduje m.in. otwarcie hoteli i miejsc noclegowych. Dziś w Polsce potwierdzono blisko 350 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Do szczytu epidemii – jak przewidują prognozy – mamy jeszcze daleko.

– Mamy takie wykresy, które pokazują, że to może być sierpień, może być to wrzesień. Nie wiemy, czy one się spełnią, bo to jest tylko prognoza, ale musimy się z tym liczyć, że ta nowa fala zachorowań pojawi się jesienią – zaznacza wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Do znacznego wzrostu zachorowań w tym okresie może przyczynić się dodatkowo wirus grypy – dodaje Waldemar Kraska. Stąd luzowanie wprowadzonych restrykcji odbywa się etapowo i jest na bieżąco analizowane.

– Oczekujemy w tej chwili wyników, jak te ostatnie poluzowania, czyli możliwość chodzenia do lasów czy do parków wpłynie na ilość zachorowań w Polsce – mówi Waldemar Kraska.

Informacje te mają być znane na początku tego tygodnia – wskazuje rzecznik rządu Piotr Müller.

Jeżeli te dane będą pozytywne, jeżeli będą stabilne, to będzie możliwe w pierwszej połowie maja wprowadzenie II etapu – podkreśla Piotr Müller.

A drugi etap to:

– M.in. otwarcie hoteli i miejsc noclegowych, otwarcie marketów budowlanych w weekendy, części instytucji kultury – zaznacza Piotr Müller.

Rząd apeluje, by obowiązująca od wielu tygodni zasada „Zostańcie w domu” w dalszym ciągu była respektowana.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl