fot. PAP/EPA

Kanada: Nie ustaje protest przeciwko obostrzeniom sanitarnym

W Kanadzie trwa protest kierowców ciężarówek przeciwko obostrzeniom sanitarnym. Rząd ostrzega przed prawnymi i gospodarczymi skutkami blokad. „Wygląda na to, że jesteśmy kontrolowani we wszystkich kierunkach, a my chcemy wolności” – podkreślają protestujący.

Na kierowców ciężarówek został nałożony obowiązek szczepień. Już teraz zapowiadają, że będą protestować aż do skutku, bo szczepienia przeciw COVID-19 to kwestia indywidualna.

– Chodzi o nasze dzieci, naszą przyszłość. Wygląda na to, że jesteśmy kontrolowani we wszystkich kierunkach, a my chcemy wolności – zaznacza jeden z protestujących.

Kierowcy blokują most, który jest jednocześnie przejściem granicznym ze Stanami Zjednoczonymi. Policja ostrzega, że za blokowanie dróg uczestnicy protestów mogą być zatrzymani, a ich pojazdy zarekwirowane.

Temat obowiązkowych szczepień wywołuje wrzawę w kanadyjskim rządzie. Sprzeciwia się nim konserwatywna partia. Rząd jednak z tego pomysłu nie zamierza się wycofywać.

Nie można powstrzymać pandemii blokadami. Nie można zakończyć pandemii dekretem. Nie da się zakończyć pandemii przez ustawodawstwo. Trzeba zakończyć pandemię, opierając się na nauce, środkach zdrowia publicznego i szczepieniach – mówi premier Kanady Justin Trudeau.

Blokowanie przejazdów na moście, przez który codziennie przejeżdża jedna czwarta wszystkich towarów pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą, niesie za sobą lawinowe skutki. Rząd przestrzega, że niedługo będzie widać pierwsze z nich.

Jeśli protestujący nie ustąpią, to niedługo w sklepach zabraknie towarów na półkach. Długotrwałe blokady są także zagrożeniem dla rynku pracy. Sytuacji bacznie przygląda się także prezydent Joe Biden – informuje rzecznik Białego Domi, Jen Psaki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl