fot. youtube.com

Właściciele kin, które wyświetlają antyaborcyjny film, otrzymali groźby śmierci

Właściciele co najmniej dwóch kanadyjskich kin, którzy zdecydowali się wyświetlić w nich antyaborcyjny film, zaczęli otrzymywać groźby. Sprawę bada policja.

Film o którym mowa to Unplanned (ang. Niezaplanowana) – biografia Abby Johnson, byłej pracownicy sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood, która na skutek tego, co w nich zobaczyła, została obrończynią życia. Film miał premierę w USA 29 marca i pierwszego dnia zarobił imponujące – jak na niezależną produkcję – 18 milionów dolarów. Dostał również bardzo dobre oceny od widzów. Jego premiera, pomimo początkowych obaw, nie spowodowała żadnych większych incydentów.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=107&v=gBLWpKbC3ww

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w Kanadzie. Tam twórcom filmu było niezwykle ciężko znaleźć dystrybutorów, wszystkie sieci kinowe nie chciały go u siebie pokazać. Nacisk ze strony kanadyjskiej prawicy i groźby bojkotu sprawiły jednak, że w końcu udało się zorganizować premierę w 46 kinach – zarówno niezależnych jak i należących do sieci Cineplex i Landmark.

B.J McKelvie, szef Cinedicon – kanadyjskiego dystrybutora Unplanned – powiedział portalowi Lifesitenews, że właściciele co najmniej dwóch kin, w których odbędzie się premiera, otrzymali groźby śmierci. Na tyle poważne, że obaj zgłosili się na policję, a jeden z nich zrezygnował z wyświetlenia filmu. McKelvie ujawnił również, że właściciel innego kina padł ofiarą ekstremalnych prześladowań ze strony lewicy.

W zeszłym tygodniu McKelvie opowiedział Canadian Press, że właściciel kina Movie Mill w Lethbridge otrzymał podobne groźby i zdecydował się na wynajęcie ochrony w dniu premiery. Cinedicon postanowił wtedy usunąć ze swojej strony internetowej listę kin, gdzie ma być pokazany Unplanned.

Szkoda, że do tego doszło – skomentował.

„To tylko film. Jego temat na pewno jest gorący. Ale to tylko film. To ironiczne, że <aborcjoniści> mówią ciągle o prawie do wyboru, ale nie pozwalają ludziom wybrać czy chcą go zobaczyć” – dodał McKelvie.

Co ciekawe, premierę filmu próbowała zablokować Kanadyjska Koalicja Praw Aborcyjnych. Jednym z ich argumentów było to, że film może „skłonić fanatyków do popełniania aktów prześladowania czy przemocy”. Aborterom zapewne nie chodziło, o fanatyków po lewej stronie, ale wyszło jak wyszło.

Stefczyk.info/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl