fot. gov.pl

KPRM: już 1,65 mln wniosków o 500 plus drogą elektroniczną

Już 1,65 mln wniosków o świadczenie 500 plus złożono drogą elektroniczną – poinformowała w niedzielę Kancelaria Premiera. Przypomniała jednocześnie, że od 1 sierpnia wnioski o 500 plus można składać tradycyjnie, w formie papierowej.

Złożenie wniosku w okresie lipiec-wrzesień gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku.

Resort rodziny przypomina, że rodzice, którzy mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że po rozszerzeniu formuły programu „Rodzina 500 plus” świadczenia powinny trafić łącznie do ok. 6,8 mln dzieci. Z danych ministerstwa wynikało, że w stanie na kwiecień 2019 r. ze świadczenia korzystało 3,6 mln dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl