fot. pixabay.com

Tornada i burze w Kanadzie – pozrywane dachy, zalane ulice

Co najmniej 125 domów uszkodziło tornado, które w czwartek przeszło przez Barrhaven, przedmieścia stolicy Kanady, Ottawy. Tornado odnotowano także w Mirabel, na przedmieściach Montrealu, a w samym Montrealu ulewy podtopiły niektóre ulice.

W czwartek rano meteorolodzy zapowiadali, że w prowincjach Quebec i Ontario istnieje ryzyko wystąpienia tornad, burz i ulewnych deszczy. W Barrhaven tornado uszkodziło po południu co najmniej 125 domów – podawały media za strażą pożarną w Ottawie. Tornado zerwało lub zniszczyło częściowo dachy, w niektórych domów są wybite okna, wyrywało także drzewa.

Miasto otworzyło dla mieszkańców poszkodowanych obszarów specjalne centrum. Policja poinformowała, że zwiększyła liczbę patroli w Barrhaven.

W Mirabel na przedmieściach Montrealu tornado uderzyło po południu. Jak podawał francuskojęzyczny publiczny nadawca Radio-Canada, nie było ofiar w ludziach i nie odnotowano żadnych większych szkód.

Jednak gwałtowne deszcze podtopiły część ulic w Montrealu, zamknięta została jedna ze stacji metra. Ze względu na burzę lotnisko w Montrealu zawiesiło operacje na kilka godzin. Dostawca prądu w prowincji Hydro Quebec podał na Twitterze ok. 21.00 czasu lokalnego, że uszkodzenia w 1345 miejscach powodują, że bez prądu pozostaje 327 tys. odbiorców.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl