fot. https://twitter.com/mblaszczak

Kampania „Trenuj z Wojskiem”

Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca Polaków do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii „Trenuj z Wojskiem”.  Jest to również krok, aby wstąpić do Wojska Polskiego.

W sobotę w jednostkach w Sieradzu, Poznaniu, Wrocławiu i Zamościu odbędą się dla chętnych szkolenia m.in. z zakresu posługiwania się bronią oraz udzielania pierwszej pomocy. Przewidziano także zajęcia poświęcone survivalowi.

Szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak, zaznaczył, że kampania ma także zachęcić Polaków do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego.

– Gwarantujemy osiem godzin zajęć oraz wyżywienie. Gwarantujemy również to, że wszyscy chętni, którzy zdecydują się, aby po takim szkoleniu przystąpić do Wojska Polskiego, będą mogli to uczynić. Proponujemy różne formy służby. Oczywiście ta najważniejsza to zawodowa służba wojskowa, terytorialna służba wojskowa, ale także rezerwa aktywna. Wszystko zależy od tego, ile czasu możemy poświęcić na służbę w Wojsku Polskim. W przypadku Wojsk Obrony Terytorialnej zajęcia są przez jeden weekend w miesiącu, a w przypadku rezerwy aktywnej to jeden weekend w kwartale – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szkolenia w ramach kampanii „Trenuj z Wojskiem” będą odbywały się w kolejnych jednostkach w każdą sobotę do 26 listopada.

Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów wojskowych. Są kierowane do osób między 18 a 65 rokiem życia. Wcześniej należy zgłosić chęć udziału w szkoleniu. Kontakty do poszczególnych jednostek znajdują się m.in. na stronie internetowej MON.

RIRM

drukuj