fot. PAP/Paweł Supernak

Min. M. Błaszczak: Zawsze, gdy to możliwe sprzęt dla WP powinien pochodzić z polskiego przemysłu

Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniej sprzęt; wszędzie i zawsze, kiedy to jest możliwe, ten sprzęt powinien pochodzić z polskiego przemysłu zbrojeniowego – mówił w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej wziął udział w uroczystości podpisania umów przez PCO SA i Inspektorat Uzbrojenia na dostawy wyposażenia noktowizyjnego dla Wojsk Lądowych. Podkreślił, że jego priorytetem jest bezpieczeństwo Polaków i aby został on zrealizowany Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniej sprzęt.

Wszędzie i zawsze, kiedy to jest możliwe, ten sprzęt powinien pochodzić z polskiego przemysłu zbrojeniowe. Bardzo się cieszę, że dziś mamy właśnie przykład kupienia takiego sprzętu” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Zastrzegł, że podpisana w czwartek umowa nie jest ostatnią.

Będziemy korzystać z kompetencji, z wiedzy PCO” – zapewnił szef resortu obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak przypomniał, że niedawno podpisano umowę na zakup przez Wojsko Polskie kolejnych modułów Rak, a więc samobieżnych moździerzy oraz że realizowana jest też umowa ws. wyposażenia WP w armatohaubice Krab.

Minister wraził satysfakcję, że działania na rzecz modernizacji Wojska Polskiego nabierają tempa i że udaje się przełamywać „wieloletnie opóźnienia, które były związane z hamowaniem procesu modernizacji Wojska Polskiego”.

Od 2015 roku jest rzeczywista zmiana, rzeczywisty postęp” – podkreślił szef MON.

PAP/TV Trwam News

drukuj