Trwa nabór do Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

Grudniowe powołanie zakończy nabór żołnierzy – ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” – w tym roku. Już od dzisiaj we wszystkich Wojskowych Komendach Uzupełnień na Podkarpaciu można zgłaszać się, aby rozpocząć procedurę wstąpienia w szeregi podkarpackich terytorialsów. Chętni do aktywnego spędzenia czasu w szeregach WOT rozpoczną szkolenie 7 grudnia br.

Szkolenie podstawowe na Podkarpaciu rozpocznie się 7 grudnia 2019 r., a zakończy 22 grudnia br. Czasu na zgłoszenie jest już niewiele. Kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia w pododdziałach podkarpackiej brygady będą kierowani przez WKU na badania psychologiczne i do wojskowej komisji lekarskiej. Grudniowe powołanie jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed zakończeniem 2019 r.

– Nie zwlekajcie! To ostatnia szansa w tym roku, z którą podkarpacka brygada wychodzi naprzeciw tym, którzy do tej pory nie zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z wojskiem. Podejmijcie rękawicę i wstąpcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, aby po 16-dniowym szkoleniu podstawowym sprawić wielką przyjemność sobie i bliskim, składając uroczystą przysięgę wojskową tuż przed wigilią Bożego Narodzenia zachęca płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Może to być pierwszy krok do rozpoczęcia procedury powołania do zawodowej służby wojskowej w podkarpackich pododdziałach lub w jednostkach wojskowych wojsk operacyjnych.

Wniosek o przyjęcie do 3. PBOT można złożyć w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP, czyli Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.

***

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która:

– ukończyła 18 lat

– posiada obywatelstwo polskie

– nie była karana za przestępstwa umyślne

– posiada dobrą sprawność psychofizyczną

– nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

kpt. Witold SURA/radiomaryja.pl

drukuj