fot. twitter.com

Premier M. Morawiecki wygłosi we wtorek expose

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosi expose. W przemówieniu programowym ma skupić się nie tylko na czteroletniej kadencji. Szef rządu ma także zarysować wizję rozwoju Polski na kolejne dekady.

Po oficjalnej desygnacji Mateusza Morawieckiego na szefa rządu i zaprzysiężeniu nowego gabinetu przyszedł czas na expose. Premier swoje przemówienie programowe zaprezentuje we wtorek o 10.00 w Sejmie.

Według zapowiedzi, premier ma skupić się w expose na kwestiach związanych z gospodarką, zmianami klimatu, demografią oraz sprawami europejskimi.

Będzie to prezentacja wizji rozwoju Polski i jej miejsca na świecie – zaznacza szef Kancelarii Premiera RP minister Michał Dworczyk.

Minęło 30 lat od zmian ustrojowych w Polsce, od upadku komunizmu. To naturalne, że podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się dobrego. Mówimy również o tych złych rzeczach, ale to też jest moment, żeby spojrzeć daleko w przyszłość, zwłaszcza, że i Polska, i Europa się zmienia. Stają przed nami kolejne wyzwania – wskazuje minister Michał Dworczyk.

Koalicja Obywatelska oczekuje, że premier wytłumaczy się z niespełnionych obietnic ze swojego pierwszego expose. Chodzi m.in. o program Mieszkanie plus czy pomoc frankowiczom.

– Liczę na to, że pan premier rozliczy się przede wszystkim z poprzednich czterech lat, z niespełnionych obietnic wyborczych – mówi poseł Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

Z kolei europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki liczy, że w expose nie zabranie wątków dotyczących spraw międzynarodowych oraz europejskich.

– To expose jest bardzo oczekiwane w Europie. Myślę, że potwierdzenie faktu, że Polska jest integralną i coraz ważniejszą częścią Unii Europejskiej, jest rzeczą dobrą dla polskiego interesu narodowego – wskazuje europoseł Ryszard Czarnecki.

Po wysłuchaniu expose posłowie będą mogli zadawać pytania premierowi. Wieczorem odbędzie się głosowanie nad wyrażeniem wotum zaufania dla Rady Ministrów. Zjednoczona Prawica ma wystarczającą liczbę głosów, aby udzielić go gabinetowi premiera Mateusza Morawieckiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl