fot. twitter/Stanisław Karczewski

Marszałek Senatu do polskich żołnierzy: Służycie Ojczyźnie, bronicie wolności i pokoju

Służycie Ojczyźnie, bronicie wolności i pokoju, pomagacie potrzebującym – napisał marszałek Senatu Stanisław Karczewski w środę na Twitterze z okazji święta Wojska Polskiego.

„Służycie Ojczyźnie. Bronicie wolności i pokoju. Oddanie pomagacie potrzebującym. Podtrzymujecie tradycje tych, co walczyli na wielu frontach za Naszą i Waszą Wolność. Czołem Żołnierze!” – napisał Karczewski na Twitterze.

Podczas tegorocznego święta Wojska Polskiego, głównymi punktami są defilada w Warszawie z udziałem wojsk sojuszniczych, nominacje generalskie, a także uroczystości w miejscach związanych z Bitwą Warszawską 1920 r.

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

PAP/RIRM

drukuj