fot. twitter.com/fight24pl

Projekt Wojownik – zajęcia dla weteranów tym razem w warszawskiej Wesołej

Najbliższa edycja Programu Wojownik odbędzie się 23-24 lutego w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej – poinformował płk Szczepan Głuszczak, pomysłodawca projektu, dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

W zajęciach w warszawskiej Wesołej wezmą udział weterani, rodziny żołnierzy, którzy zginęli na misjach, oraz instruktorzy W-F z jednostek wojskowych. Podczas 27. spotkania „wojowników” trening z mieszanych sztuk walki (MMA – Mixed Martial Arts) poprowadzi Daniel Omielańczuk, czołowy polski zawodnik tej dyscypliny w wadze ciężkiej.

W trakcie dwóch dni treningów zajęcia poprowadzą również żołnierze z 18. Dywizji Zmechanizowanej, w której skład wchodzi 1WBPanc – zawodnik Armia Fight Night szer. Sylwester Miller i kickbokser szer. Maciej Garbaczewski.

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi środowisk pozawojskowych na los weteranów, integrację środowiska żołnierzy weteranów, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną pomagającą rozładowywać emocje i nadmiar adrenaliny, z jakimi zmagają się żołnierze wracający z misji.

Realizowany od 2018 r. projekt polega na cyklicznych zajęciach edukacyjno-sportowych prowadzonych przez mistrzów sztuk wali dla weteranów misji zagranicznych, weteranów poszkodowanych i instruktorów W-F. Poprzednia edycja odbyła się w choszczeńskim dywizjonie artylerii samobieżnej należącym do 12. Brygady Zmechanizowanej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl