Kaczyński apeluje do premier ws. rolników

Bieda może zmusić rolników do wyprzedaży polskiej ziemi obcym. To wielkie zagrożenie, nie tylko dla polskiej wsi, ale i dla całego narodu – ostrzega Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u.

Napisał o tym w liście, skierowanym do premier Ewy Kopacz. Zaapelował również o podjęcie działań ratujących polską wieś.

Jarosław Kaczyński zauważył, że „coraz głębszy kryzys ogarnął już niemal wszystkie działy produkcji rolnej. Ceny zbóż, mleka, żywca, owoców i innych produktów rolnych spadły poniżej kosztów produkcji. Wielu rolników się zadłuża, nad wieloma gospodarstwami rolnymi zawisła groźba komorniczej licytacji” – napisał prezes PiS-u.

Przypomniał, że polska wieś biednieje, w czasie, gdy zbliża się data 1 maja 2016 r., od kiedy cudzoziemcy, obywatele UE, będą mogli bez ograniczeń kupować polską ziemię.

W takiej sytuacji – jak stwierdził – rolnicy słusznie protestują. Podkreślił, że kryzys na polskiej wsi jest następstwem złej polityki rolnej rządu. Prezes PiS zwrócił się do premier Kopacz „o podjęcie działań ratujących polską wieś”. W liście wskazał na szereg propozycji.

W ocenie posła Krzysztofa Jurgiela, przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa, minister Marek Sawicki nie szuka rozwiązań wobec trudnej sytuacji rolników.

Pan minister prowadzi grę. Trudno powiedzieć, jaka ta gra jest, bo do tej pory zwyczajnie nie szukał rozwiązań. Powołanie zespołu nie jest tym, o co chodzi. Minister ma specjalistów ekspertów, więc powinien przygotować rozwiązania i przedstawiać je rolnikom. Po ośmiu latach wyjazdów do Brukseli, przyjmowania rozporządzeń unijnych, prawa krajowego nie jest przygotowany do rozwiązania tych problemów. Nie dziwię się zatem rolnikom, że są uparci, bo jeśli nie teraz, to kiedy – powiedział poseł Krzysztof Jurgiel.

Wczoraj rolnicy zakończyli blokadę drogi w Zakręciu pod Warszawą. Ciągniki wróciły na lokalne blokady, które odbywają się w okolicach Siedlec. W przyszłym tygodniu planowana jest duża demonstracja z udziałem rolników i górników przed Kancelarią Premiera.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl