K. Szczerski w Korei Płd. rozmawiał m.in. o współpracy na forum ONZ

Współpraca na forum ONZ, polityka bezpieczeństwa oraz współpraca militarna między Koreą Południową, Polską a USA w zakresie obrony rakietowej – to tematy spotkań prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego, które odbył w środę w Seulu.

Jak poinformowało PAP Biuro Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta, sekretarz stanu Krzysztof Szczerski w środę przebywał z jednodniową wizytą w Republice Korei, która jest ostatnim etapem konsultacji z partnerami azjatyckimi.

W Seulu Szczerski spotkał się m.in. z sekretarzem stanu ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego w Biurze Prezydenta Republiki Korei Kim Kyou-hyun oraz z wiceministrem spraw zagranicznych Korei Południowej Lim Sung-nam.

Tematem rozmów była współpraca dwustronna w ramach polsko-koreańskiego partnerstwa strategicznego, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru polityki bezpieczeństwa.

Biuro Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta poinformowało, że w trakcie rozmów omówiono możliwości przyszłej współpracy na forum ONZ oraz wymieniono opinie na temat aktualnej sytuacji na Półwyspie Koreańskim oraz w regionie Europy Wschodniej. Ważnym elementem rozmów była również współpraca militarna obydwu krajów z USA w zakresie obrony rakietowej.

Rozmowy ministra Szczerskiego są częścią konsultacji politycznych związanych z ubieganiem się przez Polskę o członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Republika Korei Południowej oficjalnie poparła polską kandydaturę.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl