Wiceszef rosyjskiej dyplomacji z wizytą w Polsce 

Wiceszef rosyjskiego MSZ Władimir Titow składa wizytę w Polsce – poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Rozmowy będą dotyczyły m.in. konfliktu na Ukrainie.

Titow jest pierwszym zastępcą szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa.

„Rozmowa poświęcona będzie stosunkom dwustronnym, ocenie sytuacji międzynarodowej, w tym także omówieniu konfliktu na Ukrainie” – poinformował Wojciechowski.

Titow spotka się z wiceszefem MSZ odpowiedzialnym za sprawy wschodnie Konradem Pawlikiem. Zaplanowana jest rozmowa wiceministrów w „cztery oczy” oraz rozmowy plenarne.

Po spotkaniu nie jest zaplanowana konferencja prasowa, MSZ wyda oświadczenie.

W połowie lutego minister ds. UE, wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski, był pytany czy w obecnej sytuacji, po tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, wchodziłoby w grę spotkanie szefów MSZ Polski i Rosji Grzegorza Schetyny i Siergieja Ławrowa. Odpowiedział, że do Polski przyjeżdża wkrótce zastępca rosyjskiego ministra spraw zagranicznych.

„To jest całkowicie naturalne, że te kanały kontaktów są dalej otwarte” – mówił Trzaskowski.

Ostatnie spotkanie szefów MSZ Polski i Rosji w ramach bilateralnych kontaktów odbyło się w grudniu 2013 roku. Ówczesny minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski i szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow, przewodniczyli wtedy ósmemu posiedzeniu Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej. Podpisali deklarację zatytułowaną „Program 2020 w relacjach polsko-rosyjskich”.

PAP

drukuj