Sprzeciw wobec akcji pt. Międzynarodowy Strajk Kobiet

„Nie niszczcie naszego kobiecego święta” – apeluje Forum Kobiet Polskich do organizacji feministycznych. Jesteśmy mocno poruszone i zbulwersowane stylem akcji feministycznych pt. Międzynarodowy Strajk Kobiet.

Forum Kobiet Polskich podkreśla, że ukazywanie kobiety jako agresywnej feministki oraz przedmiotu użycia seksualnego  –  niszczą jej pozytywny obraz w społeczeństwie.

Wykorzystywanie tego dnia do walki z polską tradycją, rodziną czy upolitycznianie w celu walki z rządem – jest bezzasadne – podkreśla Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich.

– Zwracamy się do feministek – dlaczego ten miły dzień, kiedy dostajemy kwiatek, uśmiech, okazywano nam szacunek i miłość ma się stać miejscem konfrontacji, plucia, nieładnych występów na ulicach? To po prostu się nie godzi, oraz niszczy wizerunek kobiety i szacunek, a także swoją własną seksualność. Ewentualnie to powinno rozpatrywać się w domu, w swojej prywatności, a nie wychodzić z tymi problemami na ulicę. My jako kobiety mówimy dziś, że kobieta i matka ma dość dużo wsparcia ze strony rządu. Dlaczego kobiety krzyczą, że rząd nienawidzi kobiet, chyba coś się im „pokręciło” –  zaznaczyła Ewa Kowalewska.

Prezes Forum przypomniała także, że to właśnie dzięki obecnemu rządowi polskie kobiety mogą korzystać  m.in. z programu „500 plus”, wyższych emerytur czy wyższej płacy minimalnej. Dlatego – jak dodała – Forum sprzeciwia się próbom reprezentowania wszystkich Polek podczas Manif, których celem jest polityczny i ideologiczny atak na obecny rząd.

RIRM

drukuj