fot. twitter.com/KaziSmolinski

K. Smoliński: Opozycja wykorzystuje moje słowa o wprowadzeniu cen regulowanych na żywność do straszenia Polaków

Poseł PiS Kazimierz Smoliński podkreśla, że rząd nie planuje wprowadzenia kartek na żywność, a opozycja wykorzystuje jego słowa do straszenia Polaków. Parlamentarzysta w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja odniósł się do swojej piątkowej wypowiedzi.

Dyskusja dotyczyła rosnącej inflacji. Parlamentarzysta PiS poseł Kazimierz Smoliński podczas debaty na antenie jednej ze stacji telewizyjnych powiedział, że rząd chce wprowadzić ceny regulowane na artykuły żywnościowe – chleb, cukier, mąkę. Jeżeli inflacja będzie wzrastała, to nawet takie rozwiązanie może zostać wprowadzone.

 

Kazimierz Smoliński zaapelował do obecnych w studiu przedstawicieli opozycji, aby zaproponowali coś lepszego, ponieważ do tej pory – jak mówił – jedyne co robią, to krytyka działań rządu.

Michał Kobosko z Polski 2050 stwierdził, że PiS chce wprowadzić gospodarkę centralnie sterowaną. Z kolei Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej ocenił, że dla przedsiębiorców ustalenie odgórnej ceny za np. chleb, byłoby katastrofą.

Poseł Kazimierz Smoliński wyjaśnia, że rząd nie ma planów wprowadzania odgórnie ustalanych cen żywności. Mówi, że to jego własny pomysł, poprzez który chciał pokazać brak merytoryki po stronie opozycji.

– W programie wyraźnie powiedziałem, że to nie jest zapowiedź działań rządu. Powiedziałem to na użytek programu, dyskusji, jak zareagują przeciwnicy, którzy zarzucają, że nic nie robimy, a jeżeli coś robimy to krytykują. Ceny regulowane były tylko przykładem. Wtedy zaczął się krzyk, że chcemy wprowadzać kartki – powiedział poseł Kazimierz Smoliński.

 

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Główny Urząd Statystyczny, inflacja w grudniu wyniosła 8,6 proc.

Polska czeka na decyzję Komisji Europejskiej ws. możliwości wprowadzenia zerowego VAT-u na podstawowe artykuły spożywcze.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl