fot. twitter.com

M. Dworczyk: Premier M. Morawiecki zaprasza przedstawicieli opozycji na wtorek o godz. 14.30 na telekonferencję

Premier Mateusz Morawiecki zaprasza na wtorek przedstawicieli opozycji na telekonferencję, która odbędzie się o godz. 14.30, celem omówienie sytuacji związanej z COVID-19. Wcześniej odbędzie się telekonferencja z prezydentami największych miast w Polsce – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef rządu podczas sobotniej konferencji prasowej po zakończeniu Rządowego Zespołu Kryzysowego podkreślał wagę współpracy i spójności działań w walce z epidemią koronawirusa.

„Zapraszam już dzisiaj na początku tygodnia opozycję na spotkanie. Dochodziło już do kilku takich spotkań wiosną tego roku, które na pewno były dobre i dzisiaj także zapraszam opozycję, żeby przedyskutować pomysły, wątpliwości. Chcemy być jedną drużyną” – mówił Morawiecki.

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany przez PAP o szczegóły tego spotkania powiedział, że premier zaprasza przedstawicieli opozycji na wtorek na telekonferencję o godz. 14.30.

„Jej celem będzie omówienie sytuacji związanej z COVID-19” – mówił.

„Wcześniej, na godzinę 8.30 pan premier zaprosi na telekonferencję prezydentów największych miast w Polsce” – zapowiedział Dworczyk przypominając, że podobne konsultacje miały miejsce wiosną tego roku.

Minister zaznaczył, że oficjalne zaproszenia kancelaria wyśle w poniedziałek rano.

Premier podczas sobotniej konferencji podkreślił, że cele strategiczne rządu na najbliższe tygodnie i miesiące to wsparcie systemu ochrony zdrowia, ochrona życia obywateli, szczególnie osób starszych oraz utrzymanie gospodarki w możliwie nienaruszonym stanie.

PAP

drukuj