PO przedstawi dziś skład „gabinetu cieni”

Platforma Obywatelska na posiedzeniu Rady Krajowej przedstawi dziś tzw. „gabinet cieni”. Na czele liczącego 21 „resortów” gabinetu stanie szef PO Grzegorz Schetyna. W projekt ma być zaangażowanych łącznie kilkadziesiąt osób.

Struktura „gabinetu cieni” ma przypominać konstrukcję rządu premier Beaty Szydło. Będą w nim m.in. odpowiednicy urzędujących ministrów.

Według mediów w „gabinet cieni” mają być zaangażowani czołowi politycy PO m.in. Tomasz Siemoniak, Borys Budka oraz była premier Ewa Kopacz.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta podkreśla, że oceny rządów PiS-u dokonają sami Polacy.

– Państwo z PO mieli przez osiem lat realny gabinet. Mogą nas krytykować, ale przez osiem lat mogli zrealizować wszystko, co uważali za stosowne. To, że dzisiaj powoływany jest jakiś gabinet cieni Platformy Obywatelskiej, jest wydarzeniem zupełnie nieistotnym. My powinniśmy się skupić na naprawie państwa, na reformach, na korekcie błędów (bo to nie jest tak, że jesteśmy nieomylni), ale sami obywatele muszą ocenić nasze działania. Jak na razie PiS, rząd pani premier Beaty Szydło, cieszy się zaufaniem Polaków. Staramy się nie zawieść tego zaufania – zaznacza poseł Stanisław Pięta.   

Rząd Beaty Szydło został zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę 16 listopada ubiegłego roku. Dwa dni później Sejm wysłuchał expose premier, a następnie udzielił Radzie Ministrów wotum zaufania.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl