fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Przestańmy zakłamywać rzeczywistość i mówić, że LGBT to ugrupowanie dyskryminowane. To ugrupowanie oparte na kłamstwie, agresji i nienawiści do tego, co autentycznie ludzkie

Jeśli ktoś ma krew na rękach, to właśnie twórcy ideologii gender. Przestańmy zakłamywać rzeczywistość, przestańmy mówić, że jest to ugrupowanie dyskryminowane, które doświadcza braku tolerancji. To jest ugrupowanie oparte na kłamstwie, na agresji i nienawiści do tego, co jest, nawet nie tylko chrześcijańskie, co autentycznie ludzkie – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas sobotnich „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Rośnie agresja środowisk LGBT w stosunku do katolików. Atak w biały dzień na furgonetkę należącą do fundacji Pro-Prawo do Życia, manifesty z tęczowymi flagami pod figurą Chrystusa przy bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, zbezczeszczenie kościoła pw. Świętego Krzyża w Szczecinie – to tylko niektóre akcje homolobby w ostatnim czasie.

– Ideologia LGBT jest zupełnie irracjonalna, stąd jedyną jej napędową siłą na pewno nie jest idea, ale agresja. Siłą napędową jest bezkarność. Z naszej strony nie pojawia się żaden realny opór, nie pojawiają się żadne restrykcje, żadne sankcje. Jeżeli jest taka bezkarność, to siłą rzeczy nasuwa się chęć próbowania, do jakich granic można się posunąć. Te granice nie tyle są przesuwane, co coraz bardziej interioryzowane, wchodzą w przestrzeń kościoła. Zaczęło się od ulic, od symboli religijnych na zewnątrz kościoła, a w tej chwili jest wejście na teren kościoła. Pytanie, do jakiego momentu może sięgać ta bezkarność – zaznaczył kapłan.

Homoaktywiści na murach szczecińskiej świątyni napisali m.in.: „Macie krew na rękach”.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz zwrócił przy tym uwagę na początki działalności ideologii gender.

– Przypomnę wyznawcom utopii gender, że twórca tej teorii i pierwszy człowiek, który zastosował tę teorię to dr John Money, który przeprowadził eksperyment na braciach Reimerach, bliźniakach. Jest odpowiedzialny za ich samobójczą śmierć. Jeden z nich został okaleczony 6 miesięcy po porodzie, stracił narządy męskie i został przysposobiony do roli żeńskiej. Bruce Reimer stał się Brandy Reimer, później powrócił do swojej pierwotnej tożsamości płciowej, stał się Davidem Reimerem. W wieku 38 lat popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę z obrzyna. Z kolei jego brat Brain, który był zaniedbany emocjonalnie przez rodziców, popełnił samobójstwo poprzez przedawkowanie antydepresantów. To początek ideologii gender. Jeśli ktoś ma krew na rękach, to właśnie twórcy tej ideologii. Przestańmy zakłamywać rzeczywistość, przestańmy mówić, że jest to ugrupowanie dyskryminowane, które doświadcza braku tolerancji. To jest ugrupowanie agresywne, oparte na kłamstwie, na agresji i nienawiści do tego, co jest, nawet nie tylko chrześcijańskie, co autentycznie ludzkie – wskazał etyk.

Iluzja, szamaństwo, wróżbiarstwo, zaklinanie, genderyzm, ideologie nigdy – jak podkreślił kapłan – w niczym człowiekowi nie pomogły.

– Jedyną kategorią, jaką można w realny i prawdziwy sposób odnieść do tych osób [LGBT-red.], to jest to kategoria nieszczęścia, cierpienia, które jest cierpieniem zawinionym, i które wymagałoby pomocy terapeutycznej. Terapia zakłada pewną diagnozę, rozpoznanie rzeczywistości, a więc prawdziwość stanu faktycznego (…). Jeżeli próbujemy zaklinać rzeczywistość – kończy się to fikcją. Jest to rzeczywistość iluzoryczna, która nie ma mocy sprawczej, żeby faktycznie pomóc człowiekowi – mówił wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Cała rozmowa z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl