fot. twitter.com/@Radziwill_K

K. Radziwiłł: Praca, którą wykonuje się w domu, to ok. 30 proc. naszego PKB

To wielki dzień dla dużych rodzin – mówił w piątek senator Prawa i Sprawiedliwości Konstanty Radziwłł podczas debaty nad ustawą „Mama 4 plus”.

Przewiduje ona, że matki, które wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury. Świadczenie ma być wypłacane od 1 marca tego roku.

W trakcie debaty w izbie wyższej parlamentu senator Konstanty Radziwiłł przekonywał, że przepisy zasypują niesprawiedliwość w stosunku do poszkodowanej grupy społecznej.

– Coraz więcej ekspertów skłania się ku temu, że ta praca, którą wykonuje się w domu, a najczęściej wykonują to panie, mamy, praca polegająca nie tylko na wychowaniu dzieci, ale także przygotowaniu posiłku, praniu, sprzątani itd., to prawie 30 proc. PKB. Nie mówię tu tylko o tych dużych rodzinach. To jest po prostu wielka wartość, nie tylko dla rodzin, ale całego społeczeństwa, to jest kwestia naszej wspólnej zamożności, nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Ta ustawa, przynajmniej w niewielkim stopniu przyczynia się do tego, żeby to zrozumieć i przyjąć, to jest niesłychanie ważne – podkreślił Konstanty Radziwiłł.

Wczoraj senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej zarekomendowała przyjęcie ustawy bez poprawek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl