K. Czabański: Rada Mediów Narodowych odwołała prezesa Zarządu Polskiego Radia S.A.

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych podjęliśmy decyzję o odwołaniu Jacka Sobali z funkcji prezesa Polskiego Radia – powiedział we wtorek dziennikarzom przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański z Prawa i Sprawiedliwości.

„Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych wysłuchaliśmy Rady Nadzorczej Polskiej Radia, która uzasadniała zawieszenie prezesa Jacka Sobali; wysłuchaliśmy pana prezesa Sobalę. Ponieważ było jasne, że nie ma możliwości współpracy między Radą Nadzorczą a panem prezesem, podjęliśmy decyzję o odwołaniu go z funkcji prezesa zarządu Polskiego Radia” – powiedział dziennikarzom PAP i Polskiego Radia przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Jak zaznaczył, „zarząd działa dalej w obecnym składzie, to znaczy jego członkiem jest Mariusz Staniszewski, a Andrzej Rogoyski – przewodniczący Rady Nadzorczej, który został oddelegowany na początku sierpnia do sprawowania funkcji prezesa zarządu – nadal tę funkcję sprawuje w sposób czasowy; kodeks spółek handlowych określa ten czas na trzy miesiące”.

„W tym czasie my z kolei wyłonimy już stałego prezesa Polskiego Radia” – zapowiedział szef RMN.

Na początku sierpnia Biuro do Spraw Korporacyjnych Polskiego Radia S.A. poinformowało, że Rada Nadzorcza zawiesiła w czynnościach prezesa Zarządu Jacka Sobalę. Do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu oddelegowano Andrzeja Rogoyskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. Uchwała weszła w życie 6 sierpnia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl