fot. facebook.com

Krzysztof Czabański będzie kandydatem PiS do Rady Mediów Narodowych

Wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych Krzysztof Czabański będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Rady Mediów Narodowych. Poinformował dziś o tym na antenie radiowej Trójki sam zainteresowany. Zaznaczył, zgodził się kandydować.

Rada Mediów Narodowych najprawdopodobniej zacznie działać jeszcze w tym miesiącu. Minister Krzysztof Czabański podkreślał podczas audycji że będzie ona dbać o interes odbiorców.

– Rada Mediów Narodowych ma pilnować interesu społecznego. Żeby te media podawały rzetelne informacje i nie mieszały opinii z informacjami. Powinny wyraźnie to rozgraniczać, żeby odbiorca wiedział, co jest opinią – zaznaczył Krzysztof Czabański.

Wśród zadań Rady Mediów Narodowych będzie m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia i PAP. Ustawa o Radzie weszła w życie w ubiegły czwartek. W jej skład ma wchodzić pięć osób. Trzech wybierze Sejm, natomiast dwóch powoła prezydent spośród kandydatów zgłoszonych przez największe kluby opozycyjne.

RIRM

drukuj