Francja: Pożary na południu kraju; ewakuowano ponad 3 tys. ludzi

Na południu Francji szaleją pożary. W gminie Torreilles z zagrożonych pożarem kempingów ewakuowano ponad 3 tys. osób – podały dziś władze w regionie Langwedocja-Roussillon-Midi-Pireneje. W wypadku wozu jadącego do pożaru zginął zawodowy strażak.

Trzech innych strażaków zostało poważnie rannych w katastrofie pojazdu, kiedy jechali w środę gasić pożar zagrażający czterem kempingom w pobliżu morza – podała prefektura departamentu Pireneje Wschodnie.

Z kempingów ewakuowano spędzających tam urlop głównie Francuzów, Niemców, Brytyjczyków i Belgów. Pożar, który zniszczył 22 bungalowy, w końcu opanowano.

Inny pożar spustoszył w środę sosnowy las na północny zachód od Narbony w departamencie Aude, niedaleko od trasy Tour de France.

Na południowym wschodzie Francji, niedaleko Marsylii, gwałtowny pożar zniszczył około 150 hektarów lasu.

W licznych miastach na południowym wschodzie zakazano puszczania tradycyjnych fajerwerków z okazji święta narodowego 14 lipca.

Na wszelki wypadek zamknięto też turystyczne atrakcje, jak przełom rzeki Verdon w Prowansji i Park Narodowy Calanques w pobliżu Marsylii, obejmujący głęboko wcięte w wapiennych skałach trudno dostępne dolinki na wybrzeżu.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl