fot. twitter.com

Jedna z francuskich gmin zerwała partnerstwo z Tuchowem z powodu przyjęcia przez miasto uchwały „strefa wolna od LGBT”

Tuchów spotkały represje z powodu przyjęcia uchwały w sprawie sprzeciwienia się ideologii LGBT. Jedna z francuskich gmin zerwała partnerstwo z polskim miastem.

W ubiegłym tygodniu samorządowcy z Francji przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Francuzi uznali, że przyjęta przez Tuchów uchwała „lekceważy prawa człowieka”, a polski rząd propaguje homofobię.

Radny PiS z Tuchowa, Janusz Łukasik ocenił, że zerwanie partnerstwa przez Francuzów wynika z poprawności politycznej. Zdaniem samorządowca to brak tolerancji i szacunku.

Istnieje teraz taka poprawność polityczna w Europie zachodniej. Tę poprawność polityczną chce się nam narzucić. My musimy postępować tak, jak oni uważają za słuszne. Gdzie tu jest tolerancja, gdzie tu jest szacunek do nas, jako miasta piastowskiego? My tu po prostu szanujemy każdego człowieka, pielęgnujemy te wartości chrześcijańskie, na których wyrośliśmy, i w których wzrastamy. Zabrakło tej tolerancji. Nasi partnerzy tyle razy przyjeżdżali do naszego miasta. Mieli okazję poznać, jak my tu żyjemy. Czy tu ktokolwiek był obrażany? Czy kogokolwiek dyskryminowaliśmy? Nie było czegoś takiego – podkreślił Janusz Łukasik.

Radny dodał, że przyjęta uchwała spotkała się z dużym poparciem mieszkańców. Rezolucja została uchwalona w maju ubiegłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl