Tuchów: Misterium pasyjne „Drzewo Krzyża”. Transmisja w TV Trwam

O godz. 21.30 w klasztorze ojców Redemptorystów w Tuchowie odbędzie się dziś misterium pasyjne „Drzewo Krzyża”. W wydarzeniu wezmą udział aktorzy Teatru Nie Teraz Sanktuaryjny Chór Mieszany Dziecięco-Młodzieżowy Chór Szkoły Muzycznej w Tuchowie. Transmisję tego wydarzenia przeprowadzi Telewizja Trwam.

Na scenie pojawi się ponad 80 osób: 50-osobowa grupa z chóru ze szkoły muzycznej, ponad 30 osób z sanktuaryjnego chóru mieszanego oraz 9 aktorów teatralnych.

Prace nad stworzeniem tego misterium rozpoczęły się na początku lutego- mówiła na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności Dnia” Magdalena Zbylut, aktorka Teatru Nie Teraz i koordynatorka plenerowego misterium pasyjnego „Drzewo Krzyża”.

– Zaczęliśmy pracę na początku lutego, również cały marzec pracowaliśmy nad tym wydarzeniem. Sam teatr przygotowywał się do tego jeszcze wcześniej, dlatego że „Drzewo Krzyża” jako tekst Tomasza Antoniego Żaka towarzyszył nam już od dawna. Realizowaliśmy go z młodzieżą na dużo mniejszą skalę. W poprzednich latach parokrotnie były bardzo ciekawe pokazy, gdyż jedna z realizacji tego tekstu miała miejsce w tarnowskim zakładzie karnym- powiedziała Magdalena Zbylut.

Aktorka wyraziła także nadzieję, że misterium „Drzewo Krzyża” skłoni widzów do refleksji.

– Chcielibyśmy życzyć widzom pozytywnego odbioru. Mamy nadzieję, że każdy z widzów znajdzie w tym widowisku coś dla siebie, bo jest to opowieść o ludziach, którzy zabijają Boga każdym swoim złym uczynkiem, czyli tak naprawdę opowieść o nas wszystkich. Pytanie tylko, czy potrafimy wyciągać wnioski – dodała Magdalena Zbylut.

Transmisja misterium pasyjnego „Drzewo Krzyża” w Telewizji Trwam rozpocznie się o godz. 21.40.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl