Polityka Polski wobec konfliktu ukraińskiego

Działania dyplomatyczne Unii Europejskiej i NATO muszą być tak realizowane, żeby nie doszło do zmiany granic w Europie  – powiedział Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta.

Odniósł się w ten sposób  do nasilającego się konfliktu na Ukrainie. Wczoraj m.in. na ten temat Duda rozmawiał z ambasadorami Francji i Niemiec.

Kandydat PiS na prezydenta wyraził nadzieję, że polski rząd z premier Ewą Kopacz  i szefem MSZ wreszcie zajmą konkretne stanowisko w tej sprawie.

Dzisiaj trzeba podjąć wszelkie kroki, aby wojna się zakończyła, bo to jest w polskim interesie. Natomiast jest kwestia tego w jaki sposób ma dojść do zakończenia tego konfliktu? Prezydent Polski, minister spraw zagranicznych i pani premier powinni zaprezentować w Europie (i w moim przekonaniu) także na forum NATO – polskie propozycje przede wszystkim zakończenia wojny na Ukrainie. Jest na to czas właśnie dzisiaj. Pan prezydent, pani premier mają w swoim ręku możliwości wynikające choćby z ich urzędowej pozycji – powiedział Andrzej Duda.

W sobotę Andrzej Duda opowiedział się za wprowadzeniem „twardych” sankcji wobec Rosji, a także za utrzymaniem dotychczasowej współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl