J. Wiśniewska: Stop ideologii gender

Przed dzisiejszym głosowaniem w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, we wtorek odbyła się debata na temat nowej strategii w sprawie równouprawnienia płci i praw kobiet po 2015 r. W imieniu delegacji Prawa i Sprawiedliwości głos zabrała Jadwiga Wiśniewska.

Środowiska lewicowe domagają się promowania ideologicznych, genderowych postulatów; seksualizacji dzieci, promowania LGBT, parytetów płci, zmiany zarówno definicji płci, jak i  rodziny – rozpoczęła wystąpienie europoseł Wiśniewska.

Dodała, że Unia Europejska swoimi działaniami doprowadza do sytuacji, gdzie tradycyjne rodziny mogą czuć się dyskryminowane, bo nieustannie słyszą, że są „nienowoczesne, zacofane, nieeuropejskie”.

Reprezentantka PiS-u zwróciła uwagę, że liczba przyjętych do tej pory przez Parlament Europejski regulacji tzw. antydyskryminacyjnych jest ogromna, nie ma zatem powodu, by wprowadzać kolejne.

Grupa EKR opowiada się przeciwko rezolucji lewicy, proponując zupełnie inne, racjonalne podejście – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Następnie europoseł PiS-u zwróciła się do posłów z apelem.

Szanowni Państwo, czas wrócić do korzeni, trzeba oprzeć się na wartościach, na których Unia Europejska została ufundowana. Nie wstydźcie się chrześcijańskiego dziedzictwa, z niego możemy czerpać mądrość i siłę – zakończyła europoseł.

RIRM/Biuro Prasowe EKR, delegacja PiS

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl