fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

J. Śniadek: Program „Rodzina 500 plus” odniósł sukces mimo propagandy opozycji

Polacy chcą pracować mimo otrzymywanych środków z programu „Rodzina 500 plus”. Z  badania zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Work Service wynika, że jedynie 1,5 proc. pracowników rozważa rezygnację z pracy ze względu na rządowe świadczenie. Pracodawcy obawiają się jedynie gorszej dostępności pracowników.

Co więcej, wśród beneficjentów programu „Rodzina 500 plus” aż 3 na 4 osoby mówią, że w ogóle nie zastanawiały się nad rezygnacją z pracy w związku z otrzymywaniem świadczenia.

To dowód na to, że rządowy program odniósł sukces i dobrze prosperuje, mimo szerzonej przez opozycję propagandy – mówi poseł Janusz Śniadek z sejmowej Komisji Polityki Senioralnej i Rodziny.

– Z całą pewnością efekt programu „Rodzina 500 plus” spowodował wyrwanie z głębokiej nędzy i biedy wiele rodzin. Jak pokazują badania – zupełnie nieprawdziwe były zarzuty opozycji w rzekomym zniechęcaniu czy rezygnacji z pracy – zaznacza Janusz Śniadek.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Program „Rodzina 500 plus” działa od kwietnia tego roku.

RIRM

drukuj