fot. facebook.com/jacek.sasin.1/

J. Sasin: Rodzina jest fundamentem polityki naszego rządu

Rodzina jest fundamentem polityki naszego rządu; ostatnie cztery lata pokazały, że chcemy inwestować w rodzinę – powiedział we wtorek wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że najbliższa konwencja PiS, która ma się odbyć w Łodzi, będzie dotyczyła właśnie tego zagadnienia.

Jacek Sasin zapowiedział w radiowej „Jedynce”, że szczegóły rozwiązań, które zaproponował PiS m.in. podczas lubelskiej konwencji partii będą prezentowane aż do wyborów.

Pokazaliśmy program całościowy – to jest gruba książka, on obejmuje wiele dziedzin życia, bardzo wiele działań, które zamierzamy podjąć” – mówił wicepremier.

Te trzy główne propozycje, najbardziej atrakcyjne, najbardziej oczekiwane przez Polaków, czyli czternasta emerytura, płaca minimalna na poziomie 4 tys. zł i równe dopłaty dla rolników, będziemy precyzować na kolejnych konwencjach” – podkreślił Jacek Sasin.

Wicepremier powiedział, że najbliższa konwencja programowa, która ma się odbyć w sobotę w Łodzi, będzie dotyczyła rodziny.

To jest coś, co jest fundamentem polityki naszego rządu, bo te ostatnie cztery lata pokazały, że chcemy inwestować w rodzinę” – zaznaczył polityk.

Jacek Sasin zauważył, że kiedy PiS przejmowało władzę nakłady na politykę społeczną wynosiły 1,7 proc. PKB.

W tej chwili osiągnęliśmy poziom 4 proc. PKB. To jest rzeczywiście rekordowo. Tak to dotychczas nigdy nie wyglądało. Jesteśmy jednym z liderów w Europie, jeśli chodzi o wsparcie rodzin” – mówił wicepremier.

 

PAP/RIRM

drukuj