PAP/Lech Muszyński

J. Kaczyński: Podczas wyborów podejmiemy decyzję o charakterze ustrojowym

My Polacy, bardzo niedługo, bo już za dwa tygodnie podejmiemy decyzję o charakterze ustrojowym, decyzję co do tego, jaki ustrój będzie panował w naszym kraju – mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Zielonej Górze.

Prezes PiS podkreślił, że 13 października Polacy zdecydują, w którą stronę pójdziemy.

Czy w tę, która została wyznaczona przez rządy PiS, czy w tę, która była w różnych wersjach, z pewnymi korektami prowadzona począwszy od 1989 r. A symbolicznymi nazwiskami są tu: Leszek Balcerowicz, czy też kolejni premierzy z SLD” – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że decyzja ta nie donosi się tylko do tego kto rządzi.

To oczywiście jest zawsze bardzo ważne, ale w tym wypadku, my Polacy podejmiemy bardzo niedługo, za dwa tygodnie decyzję o charakterze ustrojowym. Decyzję co do tego, jaki ustrój będzie panował w naszym kraju” – powiedział prezes PiS.

Lider Zjednoczonej Prawicy zaznaczył, że nie chodzi tu o ustrój w znaczeniu konstytucyjnym, bo ten nie ulegnie zmianie, chyba że PiS uzyska konstytucyjną większość.

To określenie odnosi się do pewnego mechanizmu społecznego, który funkcjonuje w społeczeństwie, który rozdziela różnego rodzaju dobra, począwszy od dóbr materialnych, skończywszy na dobrach kulturowych, w wreszcie na prestiżu, na tym, jak poszczególni ludzie i grupy społeczne są traktowane” – wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj