fot. PAP/Tomasz Gzell

J. Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tak wynika z medialnych doniesień.

Wczoraj wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Jak wynika z medialnych doniesień, efektem negocjacji ma być wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Będzie uczestniczył w jego posiedzeniach. Ma zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Media przekazują, że jeszcze po zakończeniu środowego spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro, polityk z otoczenia kierownictwa PiS mówił, że rozmowy idą w dobrym kierunku. Jednak porozumienie nie zostało jeszcze zawarte. Ponadto dziś wieczorem lub jutro po południu odbędzie się spotkanie ścisłego kierownictwa władz Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie z mediami podkreślił, że kolejny etap rozmów przyniósł ze strony Solidarnej Polski akceptację na dodatkowe elementy w zakresie projektów legislacyjnych. Tematem rozmów były m.in. ustawy o ochronie zwierząt i o stanie wyższej konieczności w trakcie epidemii COVID-19. Omówiono też nową formułę funkcjonowania rządu po planowanej rekonstrukcji.

TV Trwam News

drukuj