fot. pl.wikipedia.org

W Warszawie odbędzie się dziś sesja rady miasta

W Warszawie odbędzie się dziś sesja rady miasta. Zarząd stolicy ma w trakcie obrad prowadzonych online przedstawić korektę budżetu na ten rok. Wczoraj prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił propozycję zmian w związku z ciężką sytuacją finansową miasta. Wśród nich znalazło się przesunięcie szeregu inwestycji.

Rafał Trzaskowski poinformował, że w dłuższej perspektywie możliwa jest podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej.

Wskazał, że wśród powodów trudnej sytuacji w stolicy jest tzw. pandemia koronawirusa, rozregulowany rynek gospodarowania odpadami czy realizacja obietnic rządzących za pieniądze samorządów.

Wiceszef MSWiA i stołeczny radny PiS Błażej Poboży ocenił, że to PO ponosi odpowiedzialność za kondycję stołecznych inwestycji.

– Przesuwanie inwestycji doskonale w Warszawie znamy, bo nic innego nie robi Platforma w kolejnych budżetach, jak właśnie roluje, przesuwa inwestycje na minione lata. Dość powiedzieć, że gro warszawskich inwestycji znamy już z programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 roku. Część tych inwestycji została tam po raz pierwszy sformułowana. Zapaść inwestycyjna, którą dziś zapowiedział Rafał Trzaskowski, wszystkie negatywne konsekwencje mają swoje źródło właśnie w polityce Rafała Trzaskowskiego, a szerzej – w polityce Platformy Obywatelskiej, która – przypomnijmy – rządzi w Warszawie czwartą kadencję, w związku z tym ponosi wyłączną odpowiedzialność za kondycję także w wymiarze infrastruktury, inwestycji w Warszawie – powiedział Błażej Poboży.

Zdaniem Błażeja Pobożego zapowiedzi prezydenta stolicy to jego kapitulacja w obliczu wyzwań, jakie stoją przed Warszawą w perspektywie zbliżającego się kryzysu.

RIRM

drukuj