fot. PAP/Roman Zawistowski

J. Kaczyński: W Polsce jest już nowa elita, która jest w stanie zmieniać Polskę

W Polsce – i to pokazaliśmy – obok tej elity stworzonej przez postkomunizm jest już nowa elita, która jest w stanie zmieniać Polskę – mówił podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznych prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nasza formacja służąc Polsce, służąc polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania, swoje zapowiedzi okazała się wiarygodna” – mówił Jarosław Kaczyński.

Jak zaznaczył, bez wiarygodności tak naprawdę nie ma demokracji.

Bo jeżeli w trakcie kampanii wyborczych społeczeństwo wprowadza się w błąd, zapowiada coś czego się wcale nie ma zamiaru zrobić, albo nie potrafi zrobić, to wtedy akt wyborczy staje się do pewnego stopnia fikcją, pewną procedurą, ale w żadnym wypadku nie procedurą, którą wypełnia pewna treść” – ocenił szef PiS.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że wybory mają sens wtedy, kiedy jest to wybór między różnymi wizjami, między różnymi możliwościami działania, różnymi programami i między różnymi elitami.

Jeżeli tego wyboru tak naprawdę nie ma, jeśli wszyscy w gruncie rzeczy mają mówić, a przede wszystkim robić to samo, to wtedy nie ma też demokracji” – zaznaczył lider obozu rządzącego.

W Polsce, i to pokazaliśmy, obok tej elity stworzonej przez postkomunizm jest już nowa elita, która jest w stanie zmieniać Polskę” – podkreślił Jarosław Kaczyński. 

PAP/RIRM

drukuj