fot. PAP/Grzegorz Michałowski

J. Kaczyński: Łódź będzie wizytówką Polski!

Jeżeli społeczeństwo postawi na tych, którzy robią, a nie mówią, to przyjdzie czas, że Łódź będzie wizytówką Polski – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji regionalnej w Łodzi.

Lider partii rządzącej akcentował, że jego obóz polityczny chce w całej Polsce stawiać na czyny. Zapowiedział też „działania dla odnowy Łodzi” i dla rozwiązania najbardziej bieżących i, jego zdaniem, dolegliwych problemów w mieście, jakim jest m.in. komunikacja.

Jarosław Kaczyński dodał, że chodzi także o „perspektywę pięknej Łodzi, która miałaby być jedną ze wspaniałych wizytówek naszego kraju”.

– Chciałem Państwu powiedzieć, że my, Prawo i Sprawiedliwość – jeżeli społeczeństwo też postawi na tych, którzy robią, a nie mówią – to zrobimy. Przyjdzie taki czas. Nie mówię, że jutro, ale już ta kadencja będzie trwała 5 lat. To jest już dużo czasu. Dwie – 10 (lat). My to zrobimy. Łódź będzie piękna. Łódź będzie wizytówką Polski! – podkreślał prezes PiS.

Aby to uczynić, mówił Jarosław Kaczyński, jego obóz polityczny musi „wziąć się bardzo mocno do pracy”, nie zważać na sondaże, tylko walczyć.

W konwencji uczestniczą też m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi poseł Waldemar Buda.

RIRM/PAP

drukuj