fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński: Chcemy, żeby 11 listopada był jeden, wspólny marsz

Chcemy, żeby 11 listopada, w Święto Niepodległości był jeden, wspólny, wielki marsz; widzę siebie w takim marszu razem z tymi wszystkimi, którzy reprezentują istotne kierunku polityczne – powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński był pytany w Polsat News o apele polityków, aby 11 listopada, w Święto Niepodległości odbył się wspólny marsz w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

„I to jest świetna inicjatywa i my bardzo ku temu idziemy, i chcemy, żeby był po prostu jeden, wspólny, wielki marsz – Marsz Niepodległości, gdzie będą wszyscy, którzy tę polską niepodległość sobie cenią, gdyby 11 listopada był takim dniem, nazwę to, zawieszenia broni, chociaż to niewłaściwa nazwa, bo nie powinno być w Polsce żadnej wojny. My nie chcemy wojny, my chcemy zgody i pracy” – powiedział prezes PiS.

Dopytywany, czy widzi siebie w jednym marszu obok szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska i innych polityków, odparł: „tak, widzę oczywiście siebie w takim marszu razem z tymi wszystkimi, którzy dzisiaj reprezentują różne, ale istotne z polskiego punktu widzenia kierunki polityczne”.

Prezes PiS, odpowiadając na kolejne pytania, powiedział, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich.

„Nie, nie będę kandydował, czasem spieramy się z naszym prezydentem, ale to jest nasz prezydent i jestem przekonany, że wygra kolejne wybory” – powiedział Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj