fot. PAP/Darek Delmanowicz

J. Kaczyński: Jeśli wygrają nasi przeciwnicy, nie będzie tak, jak było – będzie gorzej

Wybory do parlamentów – polskiego i europejskiego – to wybory, których stawką jest przyszłość Polaków i Polski; jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było, tylko będzie gorzej niż było – mówił dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wierzymy w Polaków i wierzymy w Polskę – dodał.

W sobotę po godz. 12:00 w Jasionce pod Rzeszowem rozpoczęła się konwencja regionalna PiS; oprócz Jarosława Kaczyńskiego bierze w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki. Na konwencji ma zostać zaprezentowana europejska deklaracja programowa.

Prezes PiS podkreślił, że wybory do Parlamentu Europejskiego oraz do polskiego parlamentu, „to w gruncie rzeczy jedne wybory, których stawką jest przyszłość Polaków i Polski”.

„Przywrócenie godności Polaków jest naszym wielkim celem, inwestujemy w rodzinę, ale nasi przeciwnicy tego celu nie rozumieją. Jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było tylko będzie gorzej niż było” – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że przeciwnicy polityczni PiS „atakują naszą politykę społeczną i co gorsza atakują rodziny, atakują nawet dzieci”.

„Atakują naszą politykę społeczną, mówiąc, że to rozdawnictwo. Albo nie chcą zrozumieć, albo rzeczywiście nie rozumieją, jakie są dwa wielkie cele tej polityki” – zaznaczył szef PiS.

Zwracał jednocześnie uwagę, że ubóstwo, a w szczególności nędza poniża, a w wielu wypadkach także odbiera godność.

„To zjawisko zdołaliśmy ograniczyć i będziemy nadal ograniczali. To przywrócenie godności Polaków jest naszym wielkim celem. Nasi przeciwnicy tego celu nie rozumieją” – podkreślił polityk.

Jarosław Kaczyński dodał, że programy takie jak 500 plus, który ma być rozszerzony również na pierwsze dziecko, można potraktować jako inwestycję. Jak zauważył, te środki bardzo często idą na kształcenie dzieci, czy poprawiają sytuację w rodzinach, a także „dają szansę na wiarę w przyszłość”.

„To jest naprawdę ogromna inwestycja w naszą przyszłość, ale także w naszą teraźniejszość, bo to działa już teraz” – podkreślił lider PiS.

„Inwestujemy w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u fundamentów naszej cywilizacji, także polskiej cywilizacji, polskiej tradycji” – dodał Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj