fot. PAP/EPA

Prezydent Trump odwiedził Alabamę spustoszoną przez tornado

Prezydent USA odwiedził wczoraj spustoszoną przez tornado Alabamę. Na skutek katastrofy zginęły 23 osoby. 

Huragan nawiedził stan Alabama 3 marca w niedzielę. Przeszedł on przez pas o długości kilku kilometrów i szerokości blisko dwóch kilometrów. Wiatr osiągał szybkość nawet 270 km/h. Tornada są częstymi zjawiskami spotykanymi o tej porze roku na południu USA. 

– Tak długo, jak żyję, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Widziałam coś w rodzaju masowej zagłady – powiedziała Shiraka Baker, mieszkanka stanu Alabama.

Wczoraj prezydent USA Donald Trump spotkał się z osobami, które straciły bliskich.

To są niesamowici ludzie. Spotkaliśmy tylko kilka osób, które przeżyły i członków rodziny, a to, przez co przeszli, jest wręcz nieprawdopodobne. Jedna kobieta straciła dziesięciu członków swojej rodziny – mówił Donald Trump.

Tornado zniszczyło wszystko, co napotkało po drodze. Zerwało sieć energetyczną i pozbawiło prądu prawie 10 tys. gospodarstw domowych. Gruzy rozrzucone były po całej okolicy, a strzępiony metal zwisał z drzew.

– Na ten moment mamy wszystko, czego nam potrzeba. Teraz pozostaje kwestia powrotu do zdrowia poszkodowanych, a to zajmie mnóstwo czasu. Powrót do normalności po zdarzeniu o takiej skali potrwa nie tygodnie, ale miesiące – wskazał Bobby Kilgore, komendant policji w stanie Alabama.

Operacja poszukiwawczo–ratownicza dobiegła końca w środę. Siedem zaginionych osób zostało odnalezionych i są bezpieczne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl